KUZGUNCUK BOSTANI’NDA FİDELERİ TOPRAKLA BULUŞTURDUK

Bahar mevsiminin iyice hissedilmeye başladığı bugünlerde Üsküdar Belediyesi olarak sebze fidelerini toprakla buluşturduk.

Kuzguncuk Bostanı’nda gerçekleştirdiğimiz fide dikme şenliğine başkanımız Hilmi Türkmen, Kuzguncuk Muhtarı Faik Kaptan, Kuzguncuk Derneği Başkanı Tülay Onat, Rum Kilisesi Vakıf Başkanı Sava Kotam, Ermeni Kilisesi Vakıf Başkanı Edvard Ayvazyan, Musevi Sinagogu Vakıf Başkanı Ethem Arutan ve Kuzguncuk Cami İmamı Aydın Vatan ve çok sayıda vatandaş ile öğrenci katılım sağladı.

Etkinlikte bostan olarak belirlenen ve ekime hazır hale getirilen dikim alanına domates, salatalık, biber ve patlıcan tohumları ekilerek, fideler dikildi. Başkanımız ile birlikte fidelerini toprağa diken ve fidelere can suyu veren çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu. Fidan dikme şenliği sonunda vatandaşlara elma ve fesleğen armağan edildi.

Fidan dikme şenliğinde konuşma yapan başkanımız, “Kuzguncuk sadece bize göre değil Dünya’nın, herkesin hemfikir olduğu bir hoşgörü ikliminin, doğallığın, sadeliğin, iyi niyetin merkezidir. Ve Kuzguncuk tarihinden bu yana Kuzguncuk olalı bu güzel özelliğini hiç eksiltmeden bu günlere getirmiştir. İçerisinde bulunduğumuz bu tarihi bostan adeta Kuzguncuğun bu güzelliğinin hissedildiği ve hissedilmesine vesile olan en güzel alandır diyebiliriz. Türkiye’de bu kadar güzel tabloyu bir araya ancak Kuzguncuk’ta getirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Tarih : 26 Mayıs, 2022
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan