YARDIM KERMESİYLE ÜSKÜDAR’DAN GAZZE’YE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

YARDIM KERMESİYLE ÜSKÜDAR’DAN GAZZE’YE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

Belediyemiz öncülüğünde 1 Aralık tarihinde Türkiye’nin önde gelen 15 STK ve yardım kuruluşu Filistin için buluştu. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde ev sahipliği yaptığımız kermeste toplanan yardımlar Gazze’ye gönderilecek. Kermes programına, İstanbul Milletvekilleri Tuğba Işık Ercan ve Yıldız Konal Süslü ile Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’in yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş ve öğrenciler akın etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılışında konuşan Başkanımız, ‘’Sadece İslam dünyasının değil doğudan batıya her yerde vicdanlı insanların kalbi Filistin için atıyor. Boykotlar, eylemler, toplantılar yapılıyor. Vicdanı olan herkes elinden geleni yapıyor. Biz de Türkiye olarak devletimizle, milletimizle tek yürek Filistin’in yanındayız.’’ dedi.

El emeği ürünler, yiyecekler, hediyelik eşyalar ve daha birçok ürünün satıldığı, hayrın yarıştığı kermesin geliri, Gazze'ye ulaştırılacak insani yardım paketlerine katkı sağlayacak.

10 Aralık Pazar akşamına kadar sürecek kermesimizde Filistin’e dair film gösterileri, sergiler ve etkinlikler de yer alacak.

Tarih : 6 Aralık, 2023
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan