ÜSMEK AİLESİNİN YENİ FERDİ CUMHURİYET KURS MERKEZİMİZİN AÇILIŞINI YAPTIK

Belediyemiz tarafından bireylerin bilgi ve yetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak, kişisel birikimlerini artırmak, meslekî ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, istihdam sağlamak amacıyla Üsküdarlıların hizmetine sunulan ÜSMEK merkezlerimize 13 Ekim tarihi itibariyle Cumhuriyet Kurs Merkezimizin açılışını yaparak bir yenisini daha ekledik.

ÜSMEK Cumhuriyet Kurs Merkezimizin açılışına Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Üsküdarlılar katılım sağladı.

Başkanımız açılış konuşmasında, “ÜSMEK dediğimiz Üsküdar sanat ve meslek eğitimi kurslarımız bugün Cumhuriyet şubemizle birlikte 14 merkezde halka hizmet veriyor. ÜSMEK’i biz hayat boyu öğrenme faaliyetleri kapsamında kurduk. Siz hemşerilerimizin hayatlarına dokunmak, sizler için bir fayda üretmek adına titizlikle dizâyn ettiğimiz patentli bir yetişkin eğitim projesidir. Kurumumuzun, katılımcıların meslekî ve sanatsal bilgilerini geliştiren bir müfredatı ve yaklaşımı var. İstihdam imkânlarını artıran, yeni gelir imkânları sağlayan, sertifikalı yani belgelendirilebilir eğitimler sunuyoruz.” diyerek 15 gün içinde Küplüce ve Ünalan mahallelerimizde açılacak olan kurs merkezlerimizin de müjdesini verdi.

Üsküdar’da yaşayan herkesin hayatına dokunabilmek amacıyla titizlikle planlanan patentli bir eğitim projesi olan ÜSMEK’te yeni dönem başladı. Millî Eğitim Bakanlığı onaylı 72 Alan 3700 farklı programa sahip olan 14 ÜSMEK Merkezimizde 8 bin kişi ön kayıt yaptırdı. Yıl içerisinde 2 merkezi daha hayata geçirerek 16 merkezle yoluna devam edecek olan ÜSMEK’in yeni projelerinden olan ÜSMEK Mağazası ve ÜSMEK Yiyecek-İçecek Hizmetleri Okulu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Tarih : 13 Ekim, 2021
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan