ÜSKÜDARLI SANATSEVERLER SANTUR SANATÇISI SEDAT ANAR KONSERİNDE BULUŞTU

Santur sanatçısı Sedat Anar’ı Üsküdarlı sanatseverler ile buluşturduk. Anar, konserde sergilediği performans ile Üsküdarlı sanatseverleri adeta mest etti.

Kültür sanat alanında gerçekleştirdiğimiz atılımlarla örnek projelere imza atan Üsküdar Belediyesi olarak Kültür Sanat etkinlikleri çerçevesinde ünlü santur sanatçısı Sedat Anar'ı Üsküdar’da ağırladık. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Sedat Anar konserine çok sayıda Üsküdarlı sanatsever katıldı. Anar, sanatı ile Üsküdarlılara adeta mest etti.

Sedat Anar konserinde, ‘’Yak Sinemi Ateşlere’’, ‘’Seyyah-ı Avare’’, ‘’Gözlerin’’, ‘’İnsan Niyazi-i Mısri’’, ‘’Gül Müdür Bülbül Müdür’’, ‘’Sessiz Bir Ağıt’’, ‘’Bir Dem Gelir’’, ‘’Bizi Güzel Muhammed'den Ayırma’’, ‘’Nefes’’ gibi en güzel eserlerini seslendirdi.

"Ülkemizin en değerli santurilerinden birisi"

Konsere katılanlar geceden hayli memnundu. Mahmut Hüdayi Uysal, "Üniversite öğrencisiyim, kendi başıma santur çalmaya çalışıyorum. Sedat Anar da malumunuz, ülkemizin en değerli santurilerinden birisi. Okulda dersimiz bittikten sonra buraya gelip dinlemek istedim. Belediyemizin bu programlarını destekliyoruz, gençler olarak da sahip çıkmaya çalışıyoruz.'' dedi.

Tarih : 11 Ekim, 2022
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan