ÜSKÜDAR’IMIZDA 100. YILIN İLK KAN BAĞIŞI KAMPANYASI’NI DÜZENLEDİK

Üsküdar Belediyesi olarak Kızılay, İstanbul Valiliği ve Üsküdar Kaymakamlığı iş birliğiyle ‘’Birbirimize Candan Bağlıyız’’ sloganıyla kan bağışı konusunda kampanya başlattık. Vatandaşlarımızın kan bağışına destek vermesi için Üsküdar Meydanı ve Üsküdar Belediyesi’nde kan bağışı etkinliği düzenledik. Kan vermek isteyen vatandaşlarımız, 21 Ocak tarihine kadar her gün saat 09.00 - 18.00 arasında Üsküdar Meydanı sahildeki 3. Ahmet Çeşmesi’nin yanında ve Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı’nın 4. Katında bağış yapabilecekler.

100. Yılın İlk Kan Bağışı Kampanyası’nın töreni 18 Ocak tarihinde Üsküdar Belediye Binası içinde yer alan Nikah Sarayının 4. Katında gerçekleşti. İstanbul Valisi Davut Gül, Başkanımız Hilmi Türkmen, İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı ve Kızılay Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Doktor İlhan Birinci’ nin yanı sıra çok sayıda belediye çalışanımız törene katılım sağladı. Belediye çalışanlarımız gönüllü olarak kan bağışında bulunmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Törende konuşma yapan Başkanımız; kan bağışının çoğalması gerektiğini belirterek, ‘’Cumhuriyetimizin 100. Yılında Üsküdar’da ilk kan bağışı kampanyamızı düzenliyoruz. Birbirimize candan bağlıyız diyerek başlattık kampanyamızı. Hayırlı olsun. Değerli arkadaşlar, insan kanının alternatifi, fabrikası, formülü yok. Tek kaynak yine biz insanlar. Bu nedenle bu kampanyaları yapalım yapmayalım sağlığımız müsaitse mutlaka arada kan vermeliyiz. Biz de bunun için sık sık Kızılay ile birlikte kampanyalar düzenliyoruz. Bu sefer iki noktada birden bağışçı vatandaşlarımıza ulaşacağız. Kızılay’ımız bizim gözbebeğimiz. Uzun yıllardır kan bağışı konusunda büyük bir gayretle ve organizasyonla çalışıyor. Türkiye’nin bu yükünü omuzlamış durumda. Uzmanları, ekipmanları, yaklaşımları çok iyi, çok profesyonel. Gönül rahatlığı ile kan verebiliyoruz. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Bu konu ertelenebilecek bir konu değil. Fırsat buldukça, mümkün oldukça bu özveriyi gösterelim. ‘’ ifadelerini kullandı. Başkanımız Hilmi Türkmen, sağlığı uygun olan herkesi kan vermeye davet etti.

Konuşmaların ardından Kızılay’a 25’in üzerinde kan bağışında bulunan bağışçılara; altın, gümüş ve bronz madalya takdim edildi.

Tarih : 19 Ocak, 2024
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan