ÜSKÜDAR’DA DEV KAZANLAR RAMAZAN AYINDA DA 30 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK İÇİN KAYNIYOR

Üsküdar Belediyesi olarak Ramazan ayının gelmesi ile birlikte aşevlerimizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Üsküdar’da bulunan yaşlı, kimsesiz, evinde yemek pişiremeyen ihtiyaç sahibi on binlerce vatandaşımız için haftanın her günü aşevlerimizdeki usta aşçılarımız tarafından özen ve titizlikle yemekler pişiriliyor. Ekipler tarafından kapı kapı dolaşılarak dağıtımı sağlanan sıcak yemek hizmeti ile binlerce yaşlı, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın yüzü gülüyor.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sabahın erken saatlerinde mesaiye başlayan aşevi çalışanlarımız, yaşlı, kimsesiz ve evinde yemek pişiremeyen ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşımız için dev kazanlarda tonlarca bakliyat, yağ, et ve sebzeden oluşan özel menüler için yemek pişiriyor. Ekiplerimiz, pişirilen 30 bin kişilik yemeği ihtiyaç sahiplerine 23 ayrı noktadan ulaştırıyor.

Aşevimizde yürütülen çalışmalar hakkında konuşan Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, “Üsküdar'da toplamda 30 bin kişiye yemek hazırlıyoruz. Bizim yemeklerimiz zaten çok leziz, çok lezzetli ve tatlı. Sebebine gelince bir defa pilavımızda biliyorsunuz her zaman olduğu gibi meşhur Trabzon'un yaylalarında tereyağı var. Aşağı yukarı 600 kilo yağ kullanıyoruz. 3 ton pirinç kullanıyoruz. 3 ton kırmızı et kullanıyoruz. 1 ton mercimek kullanıyoruz. 500 kilo nohut kullanıyoruz. 2 ton hurma ikram ediyoruz hemşehrilerimize. Muazzam bir iftar menüsüyle sevgili hemşehrilerimizin huzuruna çıkıyoruz.“ şeklinde konuştu.

Tarih : 4 Nisan, 2022
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan