ÜSKÜDAR KÜLTÜR SANAT SEZONU ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİĞİ İLE AÇILDI

Kültür ve Sanat’ın şehri Üsküdar’da Kültür Sanat sezonu ilk çevrimiçi etkinlik Prof. Dr. Kemal Sayar ile gerçekleşen “Salgın Sürecinde Öğrendiklerimiz” söyleşisi ile açıldı. Etkinlik 5 Ekim Pazartesi akşamı Üsküdar Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Üsküdarlılar tarafından her etkinliğinde yoğun kalabalıklar halinde salonlardan taşarak yakından takip edilen Prof. Dr. Kemal Sayar bu sezon da takipçilerini yalnız bırakmadı. Pandemi sürecini anlatan Kemal Sayar bu süreçte neler öğrendiğimiz hakkında konuştu. Toplum psikolojisini ayrıntılarıyla değerlendiren Sayar, insanların salgını dikkate alarak tedbiri elden bırakmadan hareket etmesi gerektiğinin üzerinde durdu. Dünya ölçeğinde birçok insanın hayatını kaybetmesine yol açan salgının bilimsel olarak değerlendirilmesinin olumlu sonuçlar doğuracağını belirtti. Panik tepkisini bırakıp gerçeği kabullenmenin hem kendimizin hem de toplum yararına olacağını söyleyerek empatik tepki kurmamız gerektiğinin altını çizdi.

Yüzlerce takipçinin ilgiyle dinlediği canlı yayın 1 saat sürdü. Üsküdar Belediyesi olarak pandemi şartları dolayısıyla uzman konuklarımız ve sanatçılarımızla Kültür Sanat sezonu boyunca Üsküdar Belediyesi sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlarımız devam edecektir.

Tarih : 6 Ekim, 2020
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan