ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SU TASARRUFU DÖNEMİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İstanbul barajlarındaki su seviyesinin yüzde 30'a kadar gerilemesi, Üsküdar Belediyesi’ni harekete geçirdi. Başlatılan su tasarrufu kampanyası kapsamında Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerinden oluşan dev ekiple, 200 bini aşkın hane, binlerce işyeri ve esnafa yüzde 40 tasarruf sağlayan musluk aparatları ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

Ekipler tarafından kapı kapı dolaşılarak dağıtımına başlanan musluk aparatlarının yanı sıra, bir dönüşüm çantası içinde tohumlu kalem, dezenfektan, maske ve sıfır atık bilgilendirme broşürü de ücretsiz olarak Üsküdarlılara dağıtılıyor.

Kampanyanın dağıtım aşamasını da bizzat yöneten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Marmara’da sonbahar, kurak geçiriyor. 15 milyon nüfuslu İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan barajlarda birkaç aylık su kaldı. Sadece hizmet değil çözüm üreten bir sosyal belediyecilik anlayışı, bu sorunun çözümü noktasında harekete geçilmesini gerektirirdi. Biz de öyle yaptık. Dev su tasarrufu kampanyası başlattık. Bugün tüm Üsküdar’da yüzlerce görevliden oluşan ekibimizle su tasarrufu için özel musluk aparatlarımızın dağıtımını gerçekleştirdik. 30 saniyelik basit bir işlemle musluk ucuna takılan aparatlar, tazyik oranını artırırken harcanan sudan yüzde 40 tasarruf sağlıyor. Çok basit ama etkili bir çözüm. 200 bini aşkın hane ile binlerce işyeri ve esnafa bu aparatları ücretsiz olarak dağıttık. Dev su tasarrufu kampanyası ile diğer belediyelere örnek olacak bir proje geliştirdik. Su tasarrufu için tüm Üsküdarlılarla el ele verdik. Birlikte bereketli güzel günleri inşa edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Üsküdar’da toplamda yaklaşık 230 bin hane ve işyerine 3 hafta içinde dağıtılacak olan musluk aparatı ile su kullanımında yüzde 40 tasarruf hedefleniyor.

Tarih : 28 Ekim, 2020
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan