ÜSKÜDAR BELEDİYESİ MASKE DAĞITIMINA ÜSKÜDARLI ESNAFLARI ZİYARET EDEREK DEVAM EDİYOR

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında birçok ilde getirilen maske zorunluluğu ile maske kullanımının birincil ihtiyaç olması sebebiyle Üsküdar Belediyesi yeni bir seferberlik başlatmıştı.

Günde yaklaşık 50 bin maske üretimi yapan Üsküdar Belediyesi, kendi ürettiği maskeyi 214 bin haneye ücretsiz dağıtan ilk ilçe belediyesi olarak bir başarıya imza attı. Titizlikle ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilen maskeler dağıtıma hazır hale getirildikten sonra 10’lu kutular halinde 120 kişilik ekipler tarafından kapı kapı dolaşılarak hanelere dağıtıldı.

Üsküdarlı esnafları da unutmayan Üsküdar Belediyesi haneler tamamlandıktan sonra maske dağıtımına esnafları ziyaret ederek devam ediyor.

Yaz sıcakları şartlarında maske kullanımının artması dolayısıyla esnafların maske ihtiyacını karşılamak için dağıtıma çıkan ekipler 33 mahalle tamamlanıncaya dek tek tek maske teslimatını sürdürecekler.

Koronavirüsle mücadelenin temel şartı olan “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralına uyulması için vatandaşının maske ihtiyacına destek veren Üsküdar Belediyesi, Üsküdarlıların sağlını ön planda tutarak maske teminini kolaylaştırıyor.

Tarih : 3 Temmuz, 2020
Kent A.Ş.
Üsküdar Belediyesi
Kent Organizasyon
Üsküdar Park Kahvesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan