ÜSKÜDAR BELEDİYESİ KARLIK BAYIRI’NDA BULUNAN YEŞİL ALANI DÜZENLİ OLARAK TEMİZLİYOR

Harem sahil hattına inen Karlık Bayırı Sokak'ta bulunan yeşil alan düzenli periyotlar ile Üsküdar Belediyesi tarafından titizlikle temizleniyor.

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışma ile öncelikle detaylı süpürme işlemi yapılarak Karlık Bayırı Sokak ana arteri temizlendi. 30 kişilik ekip ile yapılan kapsamlı süpürme ve mıntıka temizliği Karlık Bayırı Sokak'tan sahil hattına inen merdivenlerin süpürme, yıkama ve dezenfekte işlemleri ile devam etti. İş bölümü yapan personeller sokak boyunca devam eden yamaçtaki yeşil alanı güvenlik halatları ile tırmıklama işlemi yaparak yeşillikler içerisinden yatak, yorgan, teneke parçaları, şişe camlar, ağaç dalları gibi malzemeleri çıkararak poşetledi. 4 gün süren çalışma sonrası ekipler 7 kamyon malzeme çıkarıp yeşil alanı temizleyerek dezenfekte etti.

Üsküdarlıların daha yeşil ve daha temiz bir ortamda yaşam sürmesi için devam edecek olan çalışma ile şu ana kadar 40 dönümlük yeşil alan çöplerden arındırılıp, dezenfekte edildi. Ekiplerin 10 gün daha bu alanda çalışmalarına devam etmesi ile tüm yeşil alanın atık malzemelerden arındırılması hedefleniyor.

Tarih : 16 Ekim, 2020
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan