SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TEŞRİFLERİYLE RESTORASYONU TAMAMLANAN AYAZMA CAMİİ İBADETE AÇILDI

Restorasyonu tamamlanan 261 yıllık Ayazma Camii 12 Ağustos tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle kılınan Cuma namazı ile ibadete açıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen eşlik etti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Biraz önce Cuma namazını beraber eda ettiğimiz, 261 yıllık Ayazma Camii’mizin restorasyonunun ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mimarisiyle, yeriyle pek çok özelliği ile şehrimize değer katan Ayazma Camii’mizin, Sultan 3. Mustafa’dan bu güne kadar bu eserin yaşatılması için gayret gösteren herkesi rahmetle yâd ediyorum. Caminin restorasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sayın Cumhurbaşkanımız, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş'un yaptırdığı duanın ardından restorasyonu tamamlanan Ayazma Camii'ni yeniden ibadete açtı.

Açılış töreninin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Nevmekân Sahil ve Hanım Sultanlar Müzesi’ni ziyaret etti. Kendisine Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve başkanımız Hilmi Türkmen eşlik etti.

Tarih : 12 Ağustos, 2022
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan