SANATÇI ALİŞAN DOĞA DOSTU PERSONELLERİMİZ İLE ÜSKÜDAR SOKAKLARINDA

Sanatçı Alişan belediyemizin doğa dostu personelleriyle birlikte Üsküdar sokaklarında bir gününü geçirerek “Üsküdar’da Dönüşüm Modeli” projemizin süreçlerinin her safhasına katılım sağladı.

Tüm gün boyunca Üsküdar sokaklarında çalışan Alişan, doğa dostu kıyafetleri giyerek önce çöp kamyonu ile konteynırlardan çöpleri topladı, konteynırları yıkadı, sokakları süpürdü ve daha sonra renkli görüntülerin yaşandığı sokak yıkama macerasının ardından Üsküdar Atık Yönetim Merkezi’ne gelerek atık ayrıştırma işlemlerine yardım etti.

Türküler söyleyerek Üsküdar sokaklarını temizleyen Alişan en çok sokak süpürme işleminde zorlandı. Çöp kavramının değiştiği ilçemizde atıkların tek tek ayrıştırılarak gelire dönüşmesiyle ihtiyaç sahiplerine, öğrencilere ve engelli vatandaşlarımıza hayır olarak döndüğü projemizin her adımına şahitlik eden sanatçı “Burası sıfır atık projesinin bence yapılan en güzel yeri. Burada öyle güzel bir şey yapılıyor ki sıfır atık projesinden elde edilen gelir öğrencilere burs, ihtiyaç sahiplerine yardım ve sıcak aş olarak geri dönüyor. Bu zor işlerin üstesinden geldikleri ve elde edilen gelir ile hayırlara vesile oldukları için Üsküdar Belediyesi personellerine ve belediye başkanımız Hilmi Türkmen’e teşekkürlerimi iletiyorum. “ dedi.

Sanatçı, Üsküdar’da yaşadığı sıfır atık süreci deneyimini bir televizyon kanalında sabah kuşağında yayınlanan “Alişan ile Hayata Gülümse” programında izleyicileriyle paylaştı.

Tarih : 26 Nisan, 2022
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan