HAREM’DE KURULAN İSTASYONDA TİCARİ ARAÇLARA DEZENFEKTE İŞLEMİ YAPILDI

Üsküdar Belediyesi tarafından Harem Otogarı’nda kurulan dezenfekte istasyonu ile koronavirüs önlemleri kapsamında ticari dolmuş, taksi ve minibüsler sefer aralarında dezenfekte edildi.

Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile Harem'de sefer arasına giren taksi, dolmuş ve minibüsler özellikle yolcuların araç içerisinde temas edebileceği noktalar titizlikle dezenfekte edildi.

Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ömür Uzunali, "Pandemi sürecinin ilk başladığı günden bugüne takip ediyor ve Üsküdar Belediyesi olarak bu konu üzerinde çalışıyoruz. Başkanımız Hilmi Türkmen'in talimatıyla bu hafta içerisinde iki gün boyunca tüm taksi, dolmuş, ticari araç ve devletin kamu araçlarının tüm dezenfekte işlemini gerçekleştireceğiz. Harem'de kurduğumuz bu istasyonda ekiplerimiz sabah 10.00-17.00 aralığında bu çalışmayı yürütecekler. Bu ticari araçlara her gün yüzlerce insan biniyor. Bu insanların sağlığını düşünmekte biz yerel yönetimlerin görevidir" şeklinde konuştu.

Araç sürücüleri 27-28 Ekim tarihlerinde iki gün boyunca devam eden dezenfekte işlemi uygulamasından memnun kaldıklarını belirttiler.

Tarih : 30 Ekim, 2020
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan