DOWN SENDROMLU GENÇLERİMİZDEN ANTEN KULE ZİYARETİ

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesi ile Tebessüm Kahvesi çalışanı 10 Down Sendromlu gencimizle birlikte Küçük Çamlıca Anten Kulesi’ni ziyaret etti.

Pandemi süreci dolayısıyla evlerinde kalan gençlerimiz uzun bir aradan sonra bir araya gelerek Başkan Hilmi Türkmen ile buluştu. Anten Kule’nin 35. Seyir katına çıkarak İstanbul manzarasını izleyen gençlerin mutluluğu görülmeye değerdi.

“Yükseklik korkumuz yok” diyen gençler 369 metrelik yükseklikten Emrah’ın yazdığı şiir eşliğinde İstanbul’un eşsiz manzarasını seyretti. Başkan Hilmi Türkmen; Tebessüm Kahvesi, Çamlıca Camii ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü işaret ederek gençlere gösterdi.

Başkan Türkmen ve gençlere Küçük Çamlıca Anten Kulesi’nin Genel Müdürü Ahmet Selami Söğüt eşlik ederek Kule hakkında bilgiler verdi.

Keyifli bir ziyaret ile 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek isteyen Başkan Türkmen, sosyal medya hesaplarından güne dair, “Meleklerimize bugün bizden ne istediklerini sorduk, kuleye çıkalım dediler. Çamlıca Anten Kulesi bir daha bu kadar mutlu olur mu, bilmem.” diyerek paylaşımda bulundu.

Tarih : 21 Mart, 2021
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan