ÇÖLYAK HASTALARINA GLÜTENSİZ AŞURE İKRAMI

Üsküdar Belediyesi olarak Muharrem Ayı dolayısıyla Çölyak hastalarına özel hazırladığımız glütensiz aşureleri, düzenlediğimiz Boğaz Turu eşliğinde çölyak hastası vatandaşlarımıza dağıttık.

Valide Sultan Gemisi'nde canlı müzik eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte geminin bir bölümünde kurulan ufak mutfakta annelere ve ilgi duyanlara glütensiz aşure yapımı uygulamalı olarak anlatıldı.

Etkinliğe katılım sağlayan Üsküdar Belediye Başkanı Yardımcısı Zekeriya Şanlıer hem vatandaşlarla sohbet etti hem de günün önemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şanlıer, "Üsküdar Belediyesi olarak sosyal faaliyetlerimize pandemi ortamının getirdiği dezavantajla geçen yıl ara vermiştik. Ama şu an yine kontrollü bir şekilde biz vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. Bugün de İstanbul 'un Üsküdar'ın yüzen sosyal tesisi Valide Sultan Gemisi'nde, güzel bir organizasyonda Çölyak hastalarımız ve aileleriyle biraradayız. Tabi bu farklı bir hastalık, ihtimam gösterilmesi gereken bir hastalık. Özellikle besin noktasında belli maddeleri ve gıdaları tüketemiyor lar. Biz hem onlara boğazın güzelliklerini bu gezi vesilesiyle izlettik. Hem de bugün ve yıl boyu tabi ki farklı etkinliklerle onların yanındayız." şeklinde konuştu.

Keyifli geçen gezi etkinliği sonunda katılımcılara glütensiz ürünlerden oluşan hediye paketi takdimi yapıldı.

Tarih : 3 Eylül, 2021
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan