BU RAMAZAN DA ÜSKÜDAR'DA GELENEK BOZULMADI

14 Bin Aileye Ramazan Kolisi, 6 Bin Aileye Bakkal Kart, 950 Bin Kişilik İftar İkramı ile Ramazan'ın Bereketinin En Güzeli Üsküdar' da Yaşandı

Üsküdar Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi 2022 yılı Ramazan ayında da kardeşliğin, bereketin, dayanışmanın ve paylaşmanın huzurunu Üsküdarlılarla hep birlikte yaşadık.

İlçemizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelerimize 14 bin adet Ramazan kolisi, 6000 adet alışveriş kartı ve çölyak hastalarımıza glütensiz ürün paketi dağıtımı yaptık. Üsküdarımızda ihtiyaç sahibi tek bir aile bırakmadan sokak sokak, kapı kapı gezen belediyemizin ekipleri ailelere bakkal alışveriş kartı ve erzak kolisi dağıtımında bulundu.

Bu yıl başlattığımız sadece mahalle bakkallarında geçerli olan alışveriş kartı uygulaması ile hem ihtiyaç sahiplerine hem de mahalle bakkallarına destek verdikBakkal kart ile vatandaşlarımız tüm ihtiyaçlarını mahallelerindeki bakkallardan temin etti.

Aşevlerimizde her gün dev kazanlarda kaynayan sıcak aşımızı Zeynep Kamil, Yavuztürk, Selami Ali, Kirazlıtepe, Ünalan, Cumhuriyet ve Ferah Mahallerinde belirlenen noktalarda kurulan çadırlarda ve Üsküdar Meydan'daki TIR vasıtasıyla iftar saati öncesi vatandaşlarımızla paylaştık.

Ramazan boyunca devam eden erzak kolisi dağıtımlarına bizzat katılım sağlayan Başkanımız Hilmi Türkmen vatandaşlarımızın kapısını pide ikramı ile çalarak hal hatırlarını sordu.

Ramazan ayının en mübarek gecesi olan Kadir Gecesi’nde geleneksel Üsküdar iftarımızı Üsküdar - Harem arasındaki 2 km'lik sahil yoluna kurduğumuz sofraya katılan 80 bin kişiyle birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik.

Başkanımızında belirttiği gibi herkesin, eksiksiz her bir bireyin gönlüne girmek için ilk günkü aşkla çalışmaya devam ediyoruz.

Tarih : 28 Nisan, 2022
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan