“BİR ARADAYIZ İDLİB’İN YANINDAYIZ” KAMPANYASINA ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN DESTEK

AFAD koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşları İdlib için ortak bir yardım kampanyası başlattı. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu öncülüğünde toplanan STK temsilcileri “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız” kampanyası için hem yurt içi hem yurt dışındaki vatandaşlara kampanyaya katılmaları için çağrıda bulundular.

İdlib’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle başlatılan; AFAD, Türk Kızılayı, Türkiye Diyanet Vakfı, Beşir Derneği, Deniz Feneri Derneği, Hayrat Yardım, Hüdayi Vakfı, İHH ve Sadakataşı Derneği’nin destek verdiği “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız” kampanyası, tüm Türkiye’yi İdlib'li kardeşlerinin yaralarını sarmaya davet ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 50 adet briket ev bağışı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri de bölgeye yapılacak konutlar için bağışta bulundu. 50 bin briket evin inşa edilip yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Yardım kampanyasına katkıda bulunmak isteyenler "İDLİB" yazıp 1866'ya 10 TL karşılığında SMS gönderebiliyor veya sivil toplum kuruluşlarının banka hesap numaralarına para yatırabiliyor.

Üsküdar Belediyesi olarak “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız” kampanyası için Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen öncülüğünde 20 briket ev bağışı ile kampanyaya destek verildi. Geçtiğimiz Şubat ayında “Elden Ele Gönülden Gönüle, Üsküdar'dan İdlib'e” kampanyası ile toplanan yardım malzemeleri, Harem’den İdlib’e doğru yola çıkmıştı.

Üsküdar Belediyesi bir kez daha İdlib’li kardeşlerini yalnız bırakmadı.

Tarih : 4 Temmuz, 2020
Kent A.Ş.
Üsküdar Belediyesi
Kent Organizasyon
Üsküdar Park Kahvesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan