AHMET ÇAKAR VE ERTEM ŞENER DOWN SENDROMLU GENÇLERLE BULUŞTU

Eski hakem ve televizyon yorumcusu Ahmet Çakar ile televizyon spor programcısı ve yorumcusu Ertem Şener Down Sendromlu gençlerle Tebessüm Kahvesi’nde bir araya geldi.

Etkinlikte Down Sendromlu gençler Ahmet Çakar ve Ertem Şener ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Renkli anların yaşandığı etkinlikte Down Sendromlu gençler Ahmet Çakar hakemliğinde futbol maçı sözü de aldı. Down sendromlu Zuhal Başbülbül’ün Fatih Terim ile görüşmek istemesi üzeri Ertem Şener telefon ile Terim’i aradı ve Zuhal Başbülbül ile görüştürdü. Etkinlikte Down Sendromlu Emrah Kuru da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve futbolcu Cristiano Ronaldo’yu Tebessüm Kahvesi’ne davet etti.

Belediye hizmet binamızın girişinde yer alan Tebessüm Kahvesi’ndeki buluşmada konuşan başkanımız Hilmi Türkmen, “Tebessüm Kahvesi’nde pırıl pırıl çalışma arkadaşlarımız Üsküdarımıza, İstanbulumuza hizmet ediyorlar. 21 Mart 2016’da biz farkındalık oluşturup Down Sendromlu gençlerimiz imkân tanınırsa neler yapabileceklerini göstersinler diye Tebessüm Kahvesi’ni açtık ve harika işler yapıyoruz, arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz. Ben bugüne kadar herhangi bir müşteriden servis geç geldi, yemek soğuktu gibi bir tane şikayet almadım. Bu bir sosyal sorumluluk projesi olarak model bir proje oldu. Arkadaşlarımıza bu imkân tanınınca hem sosyalleşmeleri gelişti hem de aileleri çok mutlu. Kendilerine bir özgüven geldi. Spor, sanat, siyaset ve iş dünyasından misafirlerimizi ağırlamak da arkadaşlarımız için ayrı bir moral ve motivasyon oluyor. Bugün de Tebessüm Kahvemizin çok özel misafirleri vardı. Ahmet Çakar hocamız sağ olsun bütün yoğunluğuna rağmen bu sosyal sorumluluk projesini çok önemsediğini, duyar duymaz gelmek istediğini söyledi. Biz de çok mutlu olduk. Sağ olsunlar vakit ayırdılar. Çocuklarımız görünce çok mutlu oldular. Amacımız çocuklarımızı mutlu etmek. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkanımızın Ahmet Çakar ve Ertem Şener’e Üsküdar’ın sembollerinden katip ve katibe hediyesi ile son bulan etkinliğin ardından Ahmet Çakar ve Ertem Şener Haluk Dursun Kütüphanesi’ni ve Atölye Üsküdar’ı da ziyaret etti.

Tarih : 20 Ocak, 2023
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan