4. ÜSKÜDAR BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVEMİZ BAŞLADI

4. ÜSKÜDAR BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVEMİZ BAŞLADI

Üsküdar Belediyesi olarak iş arayanları ve işverenleri buluşturduğumuz Türkiye’nin en büyük istihdam platformlarından biri haline gelen Boğaziçi İstihdam Zirvesi’nin açılış törenini 28 Şubat tarihinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleştirdik.

4. kez düzenlediğimiz Boğaziçi İstihdam Zirvesi ile vatandaşlarımızın beklentilerine ve eğitimlerine uygun iş imkânlarıyla buluşturmak için kurduğumuz ÜSİM’ in İŞKUR ile iş birliği sayesinde binlerce vatandaşımıza istihdam sağlıyoruz.

29 Şubat tarihine kadar sürecek zirvemizin 28 Şubat tarihinde düzenlenen açılış törenine Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’in yanı sıra Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Uğur Oto ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Durmuş katılım sağladı.

Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen: 10 yılda 19 bin 600 gence iş bulmanın huzurunu yaşıyoruz

Yerel yönetimlerin istihdama sağlayacağı katkılarının gözlemlenebilmesi için önemli bir kilometre taşı niteliğinde olan zirvemizin açılışında konuşan Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen 10 yılda yaklaşık 19 bin 600 gence iş bulmanın huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Konuşmalarının devamında 2 günlük zirveyle 2 bin gence iş bulmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanımız, “Üsküdarımız yine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyor, bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Boğaziçi İstihdam Zirvesi dolayısıyla bir aradayız. İşsizlik problemine özellikle gençlerimizin bir işe girip hem kendi rızıklarını kazanma, hem de vatana millete hayırlı bir genç olarak toplumdaki yerini alma hedefine, idealine yönelik çalışmalarında sevgili gençlerimize yardımcı olmak istiyoruz. Üsküdar Belediyesi olarak 2014’te belediyemizde ilk defa birim kurduk. Adı da ÜSİM. Üsküdar İstihdam Merkezi adıyla şube açtık. Hedefimiz 5 yılda 5 bin gencimize iş bulmak idi. 2014 - 2019 arası hedefimizin yaklaşık iki katına çıktık, 10 bin gencimize iş bulduk. 2024’e geldiğimiz 10 yılda da hamdolsun 19 bin 600 küsur gencimize iş bulmanın huzurunu yaşıyoruz. ÜSİM’e 100 bin müracaat olmuş. Bu 100 bin müracaata 150 bin iş teklifinde bulunmuşuz. Burada biz 2 bin gencimizi işe başlatırsak kendimizi mutlu sayacağız. Tabii ki 2 bin rakamı iddialı bir rakam ama neden olmasın? Burada Türkiye’nin önde gelen kamu kurumları var, özel teşebbüsler var, bir sürü stant var” dedi.

Tarih : 28 Şubat, 2024
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan