4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE MİNİK DOSTLARIMIZI VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE AĞIRLADIK

Hayvanları Koruma Günü’nde minik dostlara çok özel bir etkinlik düzenledik. "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kapsamında düzenlediğimiz etkinlikte hayvan severler ile minik dostlar Boğaz turu gerçekleştirdik. Özel tur için Üsküdar İskelesine gelen hayvan sahipleri, yanlarında getirdikleri kedi, köpek ve kuş gibi minik dostlarıyla birlikte Valide Sultan Gemisi’ndeki yerlerini aldılar.

Minik dostlarını çoğunlukla kucaklarında taşımayı tercih eden Üsküdarlı hayvan severler, diğer konuklarla birlikte tanışma ve sohbet etme imkânı buldular.

Boğaz turu sırasında misafirlere seslenen Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi’nin sevimli minik dostları şehrin bir parçası olarak gördüğünü söyledi. Minik dostlar ve sahiplerini için belediyemizin tüm imkânlarını sonuna kadar zorladıklarını belirten Başkanımız, "Bizler minik dostlarımızla mutluyuz. Onlarla yaşarsak, hayat güzel demektir. Bugün çok anlamı bir gün, böyle bir günde çok önemli misafirlerimiz var. Minik dostlarımız ve siz değerli hayvan severimiz iyi ki varsınız. İyi ki Üsküdar var" dedi.

Üsküdar Belediyesi olarak hayvanların sağlığı ve mutluluğu için yoğun şekilde çalıştığımızı belirten Başkanımız, “Bu sevimli dostlarımız için öncelikle her türlü imkâna sahip Minik Dostlar Kliniğimizi hizmete açtık. Çok sayıda noktaya kedi ve köpeklerin barınabilmesi için özel barınaklar yerleştirdik. Hekimbaşı’ndaki hayvan barınağımız da hiç fena değil. Özel bakıma muhtaç minik dostlarımızı orada misafir ediyoruz. Yakın zamanda da Minik dostlar kliniğinin hemen yanında ileri teknoloji ve imkânlara sahip ameliyathanemizi de sevimli dostlarımız için hizmete aldık. Burada hayvanlarımızın tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Acil ambulansımız mevcut. Yaralı ve hasta hayvanlarımızı direkt olarak evlerinden alarak tedavi edebiliyoruz. Her şeyi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Minik dostlarımızın sağlığı ve mutluluğu bizler için çok önemli. Onlara yılda sadece bir gün değil, her gün gece gündüz sahip çıkıyoruz. Özel ekiplerimiz, ambulansımız ve özel araçlarımız Üsküdar’ımızın her köşesine hizmet veriyor. “ şeklinde konuştu.

İki saati aşan Boğaz turuna katılan minik dostlarımız arasında çok özel bir isim de vardı. Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki selde son anda boğulmaktan kurtarılan “Ice Bozkurt” isimli köpek de sahibiyle birlikte boğaz turuna katıldı. Ice Bozkurt, sevimli hareketleriyle gemideki tüm hayvan severlerin neşe kaynağı oldu. Boğaz turu sonunda minik dostlarımıza yaş ve kuru mamalar dağıtıldı.

Tarih : 3 Ekim, 2021
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
Üsküdar Belediyesi
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan