3. ÜSKÜDAR BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVEMİZ BİNLERCE GENCE İŞ İMKÂNI SAĞLAYACAK

İş arayanları ve işverenleri buluşturan Türkiye’nin en büyük istihdam platformlarından biri olan Boğaziçi İstihdam Zirvemiz 10 Mayıs tarihinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezimizde düzenlediğimiz açılış töreni ile gençlere ve iş arayanlara kapılarını açtı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye’deki istihdam merkezleri arasında 1. seçilen Üsküdar İstihdam Merkezimiz ile iş arayanların kariyer hayatlarına kılavuzluk eden belediyemizi, zirve aracılığıyla Türkiye’nin istihdamına en büyük katkılardan birini sunmuş olacak. Türkiye’nin en büyük istihdam platformlarından biri olan Boğaziçi İstihdam Zirvesi ile başta gençler olmak üzere iş arayan herkesin kariyer yolculuğuna rehberlik edecek. 10-11 Mayıs tarihlerinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen dev zirve aracılığıyla Türkiye’nin istihdam sorununa nokta atışı çözümler sunacak.

3. Boğaziçi İstihdam Zirvesinin açılışını yapan Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen konuşmasında, ‘’Türkiye'de ilçe belediyeleri arasında en çok eleman çalıştıran ve istihdam oluşturan belediye Üsküdar Belediyesi olarak bizleriz. Şu anda bizim belediyemizde 3650 arkadaşımız çalışıyor. Bu ciddi bir rakam.. Bizim çok tesislerimiz var. Sosyal tesisi en fazla olan belediyelerden birisiyiz. 80’e yakın binamız var. 17. yüzme havuzumuzu yeni açtık. 15 tane kültür merkezimiz var. 11 tane kütüphanemiz var. 12’nciyi yeni açtık. 13 ve 14.yü inşallah Kandilli ve Kuzguncuk Nevmekân’ı yakında açacağız. Bunlar ciddi tesisler. Valide Sultan Gemisi, Nakkaştepe Millet Bahçesi, Engelsiz Yaşam Merkezi. Mesela Engelsiz Yaşam Merkezimize 80 arkadaşımız çalışıyor. Bizim spor merkezlerinde, bilgi evlerinde, gençlik merkezlerinde 500 arkadaşımız çalışıyor. Doğa dostu dediğimiz temizlik işlerinde çalışan arkadaşımızın toplam sayısı 950. Biz Özellikle sosyal belediyecilikte, kültürel belediyecilikte, marka belediyelerden birisiyiz ve övünmek gibi olmasın. Başarılı bir belediyeyiz. Onu da kabul etmek lazım...İstihdam fuarı normalde bizim işimiz değil. Devletimizin biliyorsunuz birçok kurumu var. Mesela başta İş-kur olmak üzere bu işleri takip eden, organize eden, düzenleyen İşkurumuz var. Kamu kurumları kendi ihtiyaçlarını zaman zaman belirli usullerle duyurarak alıyorlar, istihdam ediyorlar. Ama bizler AK belediyeler vatandaşımızın ve özellikle gençlerimizin talepleri doğrultusunda, ihtiyaçları doğrultusunda onlara yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. Bu istihdam merkezli fuarımız bugün ve yarın iki gün devam edecek. Burada 70 tane ülkemizin, İstanbulumuzun köklü kurumları var. Şirketleri var. Hem kamuya ait hem özel sektöre ait çok ciddi kurumlar buralarda. 500 ayrı iş kolunda 2500’ün üzerinde açık pozisyonda eleman alacaklar buradan. 2500 yani bizim bu fuara bu iki günde on bin kişi gelse on bin tane gencimiz iş başvurusu yapsa on binin en az dörtte biri, dörtte ikisi işe girecek demektir. Burada her sektör var lojistik, e ticaret, finans, hizmet sektörü, elektrik, bakım onarım, altyapı, üstyapı, özellikle hizmet alanında biliyorsunuz çok ciddi ihtiyaç var.” dedi.

Tarih : 10 Mayıs, 2023
Üsküdar Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler
uskudarkentas.com.tr
Tebessüm Kahvesi
Nevmekan